Паліївська філія "Гімназія - заклад дошкільної освіти " комунального закладу " Маловисківський ліцей імені Г.М. Перебийноса" Маловисківської міської ради Кіровоградської області

 





Виховні години

Виховний захід  1 клас.     

Що таке щастя?

 

Мета:

  • обговорити з учнями розуміння поняття «щастя»;
  • вчити дітей приносити радість своїм батькам;
  • поповнювати словниковий запас новими словами;
  • розвивати вміння самому здійснювати свої бажання;
  • виховувати бажання ввічливо висловлювати свої почуття свої почуття.

.

ХІД УРОКУ

I.   Організація класу до роботи

Сядьте, дітки, всі рівненько,

Усміхніться всі гарненько,

Настрій на урок взяли.

Працювати почали.

II.  Робота над темою уроку

1. Повідомлення теми і мети уроку.

- Дорогі діти, сьогодні ми з вами побуваємо уявно в лісовій школі. (Вивісити картину, на якій зображена сова біля дошки, а за партами сидять зайчики, білочки, лисички та їжачки.)

Давайте уявимо собі, що ми знаходимось на цій поляні. Що ж тут
відбувається?

  • Правильно, тут навчаються звірята.
  • А хто у них вчитель?
  • Мудра сова.
  • Як ви гадаєте, про що розповідає звірятам мудра сова?
  • Дізнатися про це нам допоможе кросворд.
    • Отже, яка тема уроку в лісовій школі?
  • Сьогодні на уроці ми поговоримо про щастя, про те, що означає бути щасливим і що треба для цього робити.
  • Кого навчає сова? (Зайчиків, лисичок, білочок, їжачків)
  • Вона, мабуть, і задає на уроці їм якісь завдання. А чи хочете ви і
    попрацювати разом із лісовими учнями? Давайте спробуємо.

3.Підготовка до сприймання

А для того, щоб ми впоралися із завданнями, я пропоную взяти усмішку, гарний настрій та серце наповнене добротою.

  • Ось тут у Сови є конверт. Давайте подивимося, що у ньому є? (Один
    учень дістає із конверта картки, на яких написані завдання.)
  • Діти, так як ви ще не всі вмієте читати, дозвольте мені прочитати,
    що там написано. Дозволяєте?

4. Виконання завдань.

А- Складіть  геометричну фігуру і дізнаєтесь,  коли людина почувається щасливою.

  • Які слова і вирази у вас утворилися? (здоров’я, мир на Землі, дружна сім’я , вірні друзі, любов)

б)

Прослухайте оповідання «Щастя», і спробуйте дати відповідь на питання:

  • Коли  ще людина почуває себе щасливою?

ПРО ЩАСТЯ

Пишно вбралось однієї неділі Щастя, бо вирішило відвідати Людей. Постукало в перші ворота.

  • Хто там? — запитав перший господар.
  • Щастя, — відповіло Щастя.
  • Чудово! Йди-но сюди, я тебе з'їм.

 З'їв чоловік Щастя і був щасливий. Постукало Щастя у другі ворота.

  • Хто там? — запитав перший господар.
  • Щастя, — відповіло Щастя.
  • Чудово! Йди-но сюди, я тебе вип'ю!

Випив чоловік щастя і був щасливий. Постукало Щастя у треті во­рога.

  • Хто там? — запитав перший господар.
  • Щастя, — відповіло Щастя.
  • Чудово! Йди-но сюди, я посаджу тебе в клітку.

Посадив чоловік Щастя в клітку і був щасливий. Постукало Щастя у четверті ворота.

  • Хто там? — запитав перший господар.
  • Щастя, — відповіло Щастя.
  • Чудово! Йди-но сюди, я тебе подарую.

І подарував чоловік Щастя своєму приятелеві і був щасливий... І Щастя було щасливе.

  • Від чого ж Щастя було щасливим?
  • Коли ще людина почувається щасливою?

( доповнюємо запис на дошці – дарувати іншим радість

    в)         У кожного із вас є картка, на якій намальований круг. Намалюйте очі, ніс,         рот так, щоб відобразити щасливу людину.

  • А тепер покажіть всім, як ви впорались із ним завданням.
  • Молодці!

.

Ой, а що ж то таке велике і страшне?

Та це ж лев! Тікаймо!

Через болото: чав, чав, чав.

Через річку: хлюп, хлюп, хлюп.

г)

В наступному  завданні Сова пропонує звірятам змінити кінцівку казки «Колобок» так, щоб був щасливий кінець. До­поможемо звірятам? В кого будуть які пропозиції?

        д)

Давайте зачитаємо, яке наступне завдання підготувала Сова звірятам і постараємось його виконати.

 Подумайте і скажіть, як зробити батьків щасливими? (Бути хорошими учнями, дбати про своє здоров'я і здоров'я батьків, пова­дитись так, щоб батьки за нас раділи тощо.)

е)

Я розповім  вам про сім кольорів щастя, а ви будете вибирати  і приклеювати на основу свої кольори до кожного щастя.

- Щастя кольорове, воно — веселе, дивовижне, радісне, прекрасне, захоплююче, піднесене. Воно робить людину світлою, наділяє її силою, впевненістю у собі. Ось таке воно — щастя.

Перший колір щастя — це життя, яке подарувала мама. Вона дала кожному із нас найбільше — життя! Вона перша в житті пригорнула кож­ного із нас. Наділила теплом, подарувала любов. Без неї ми б не бачили цього дивовижного, незбагненого і такого цікавого світу!

Другий колір щастя — бачити навколишній світ у різнобарв'ї, у фор­мах і кольорах, рухах і спокої. Кажуть, що очі — це дзеркало людської душі. Бо очима можна про все сказати, якщо вони зрячі.

Третій колір щастя — це можливість чути багатоголосий світ! При­слухайтесь до пташиного співу, до чистої і мелодійної української пісні, до кожного голосу, до рідного слова, до дзюркотіння струмочка, і ви зрозумієте, яке це щастя — чути світ!

Четвертий колір щастя — це можливість відчути світ на дотик. Ви своєю рукою відчуваєте мамину і татову руку, а на своїй щоці — теплий , дуже лагідний дотик їхніх губ, які так ніжно цілують вас. У цьому стільки любові, тепла, стільки щастя! Хіба без нього можна прожити?

От ми і підійшли до п'ятого кольору щастя — це здатність відчути запахи: п'янкі аромати квітів і скошеної трави, соснового лісу і аромат степу, запах рідної оселі й свіжого хліба, теплого молока. Бо все має свій незабутній запах.

А ще шостий колір щастя — це смак. Так-так, якби його не було, то ми ніколи не знали б приємного смаку солодощів. Ось яке ми маємо щастя. І в ньому теж бринить любов. Тому виберіть і для цього щастя колір.

А ось він і сьомий колір щастя — це здійснені наші мрії! Це все, про що ми мріємо, на що сподіваємось, про що постійно думаємо і так бажаємо, щоб воно збулося. І раптом — мрія стає реальністю, вона здій­снюється — оце щастя!

Можливо, щастя має більше кольорів. Хто знає? Та я знаю лише те, що воно — різнокольорове, барвисте, світле. І хай у кожного щастя буде веселкове, чисте, бо людина приходить у світ для добра і щастя.

- Ось які різнобарвні птахи з’явилися на лісовій галявині. Таким ви уявляєте своє щастя. І хай ця пташка принесе вам щастя.

 

IIIПідсумок уроку

-    Наша подорож підходить до кінця.