Позакласні заняття

Позакласні занняття

з фізичного виховання

Педагогічний коллектив школи працює над проблемо  « Удосконалення форм та методів фізичного виховання, розвиток у дітей позитивної мотивації до здорового способу життя». З метою реалізації проблеми школи були проведені такі заходи :

- педагогічний консиліум « Робота  педколективу  спрямована на позитивну мотивацію до здорового способу життя»;

- протягом року всі вчителі - предметники провели відкриті уроки з використанням здоров’язберігаючих технологій;

- в грудні, на засіданні методичної ради, творча група представила свої напрацювання ,  щодо реалізації проблеми школи;

-  засідання круглого столу  « Батьки  і вчителі  - партнери у вихованні дитини»

Щоденно, перед початком уроків,  проводиться ранкова зарядка. Для занять спортивно – масовою роботою в школі для учнів обладнаний спортивний зал, атлетичний зал, спортивні майданчики.

У школі на уроках фізичної культури реалізуються такі варіативні модулі: легка атлетика, гімнастика, футбол, баскетбол, волейбол.

Календарно-поурочне планування у 5-9 класах складено відповідно до дію­чих програм. Учителі  ознайомлені з критеріями оцінювання знань, умінь, і навичок учнів, доводять ці критерії до їх відома; знайомлять учнів  з тривалістю вивчення теми та формою проведення тематичного оцінювання. Записи в класних журналах ведуться згідно «Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», дотримуються єдиних вимог щодо ведення тематичного обліку навчальних досягнень школярів.

Відповідно до вимог «Типового положення про навчання з питань охорони праці» у загальноосвітніх навчальних закладах з учнями проводиться відповідний інструктаж (вступний, первинний, позаплановий, цільовий) з техніки безпеки життєдіяльності на заняттях з фізичної культури. Про проведення інструктажу робиться запис у відповідних журналах («Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці для учнів» та на сторінці предмету «Фізична культура» у класному журналі).

Від правильної організації уроку залежить рівень якості всієї фізкультурної та оздоровчої роботи в школі, здоров’я дітей, їх безпека життєдіяльності.

Вчителі фізвиховання використовують на уроках різні форми і методи навчання, спрямовують діяльність учнів на практичне засвоєння програмового матеріалу. На уроках здійснюють індивідуальний підхід до учнів враховуючи стан їхнього здоров’я, фізичного розвитку, нахилів та здібностей учнів.

У своїй діяльності учителі враховують оздоровчу роль фізичної культури, тому намагаються постійно контролювати стан учнів під час уроку: здійснюють контроль за виконанням вправ, забезпечують страхування і допомогу; постійно контролюють навантаження учнів під час уроку диференціюють обсяг фізичних зусиль для кожного учня. Причому, достатньо уваги приділяють вмінню учнів здійснювати самоконтроль за своїм організмом (вимірювання ЧСС до і після навантаження, правильність дихання, постави тощо).

Адміністрація ЗНЗ разом із медичним працівником, учителями фізичної культури постійно забезпечує медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів протягом навчального року. У навчальному закладі ведуться Листки здоров’я.

За результатами медичного огляду, школярі розподіляються  на групи:

Основної – 60,

Підготовчої - 12,

Спеціальної - 3

В позаурочний час працюють  спортивні гутки: з волейболу, Захисту Вітчизни. Від Маловисківської спортивної школи працює гурток з дзю – до.

Також,  у школі проводиться позакласна спортивно-масова робота з фізичної культури: Олімпійські тижні, Дні здоров’я, тижні з фізичного виховання, а також,  конкурси, спортивні свята  та різноманітні турніри, естафети. Ці всі заходи є підготовкою учнів до районних змагань та сартакіад.

За 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013 навчальні роки  у школі були проведені такі спортивно - масові заходи:

2010-2011н.р.

1.      Тиждень фізкультури і спорту.

·        Лінійка „Здоровий сосіб життя”.

·        Міні турнір з футболу.

·        Позакласний захід „Веселі та спотивні”.

·        День здоров’я (похід до лісу).

·        Виступ агітбригади „Ми проти паління”.

2.      Турнір з футболу між збірними командами 5-11 класів.

3.      Вікторина «Спорт-знайка».

4.      Сортивні змагання до Дня Збройних Сил України.

5.      Турнір з волейболу  між збірними командами 5-11 класів.

6.      Конкурс пісні і строю до Дня Захисника Вітчизни.

7.      Турнір з шашок та шахів.

8.      Турнір з баскетболу між збірними командами 5-11 класів.

2011-2012н.р.

1.      Олімпійський тиждень.

·        Олімпійський урок.

·        День здоров´я.

·        Лінійка присвячена відкриттю Олімпійського тижня.

·        Галерея стінгазет на спортивну тематику.

·        Малі Олімпійські ігри. (змагання між учнями 6-7 класів)

·        Спортивне свято Маленькі зірочки Олімпу (1 та 4 клас).

2.      Спортивне свято «Рух заради здоров’я»

3.      «Спорт для всіх  у кожному дворі» малі олімпійські ігри

4.      Турнір з футболу між збірними командами 5-11 класів.

5.      «Спортивне свято» для учнів середніх класів (День Зброєних сил України).

6.      Спортивне свято «Веселі старти»

7.      Конкурс пісні і строю. До Дня Захисника Вітчизни.

8.      Змагання з волейболу  між збірними командами 8-11 класів

9.      День здоров’я.

2012-2013н.р.

1. Олімпйський тиждень.
    • Урок-презентація „Історія олімпійського руху”.
    • День здоров’я.
    • Міні турнір з футболу.
    • Велопробіг До Дня визволення України від німецько – фашистських загарбників.
  2. Турнір з футболу між збірними командами 5-11 класів.
  3. Сортивне свято „Козацькі забави”.
  4. Сортивне свято „Мати берегиня роду”.
  5. «Сьогодні ми солдати» для хлопців середніх та старших класів.
  6. Турнір з баскетболу між командами 10-11 класів.
  7. Змагання з волейболу  між збірними командами 8-11 класів
  8. Конкурс пісні і строю до Дня Захисника Вітчизни.

9.Сценарій екологічно-спортивної гри «Пошук скарбу».

10.Конкурс «Тато, мама І я – спортивна сім’я»